Aktualności

Warsztaty tworzenia lasów zamkniętych w szkle

29 września 2017


Charakterystyka zajęć

Serdecznie zapraszam na cykl warsztatów, które poprowadzę dla Państwa w Centrum Artystycznym SZTUKARNIA w Warszawie. Warsztaty kierowane są do wszystkich, którzy chcą poznać tajniki tworzenia lasów zamkniętych w naczyniach. To doskonała alternatywa dla osób, które chcą nauczyć się opieki nad roślinami. Podczas naszego spotkania dowiecie się jak własnoręcznie wykonać ekosystem zamknięty w szklanym naczyniu. Porozmawiamy jak odpowiednio wykonać ogród, aby cieszył nasze oczy przez długie lata. Nauczymy się odpowiednio dobierać rośliny, podłoże oraz inne elementy, które pozwolą nam stworzyć ekosystem danej strefy klimatycznej. Opowiemy o procesach zachodzących w szklanych naczyniach, dowiemy się jak rośliny oddychają oraz w jaki sposób pielęgnować naszą biosferę. Podczas naszych warsztatów poznamy cały proces tworzenia lasu . Skorzystamy z odpowiednio przygotowanych materiałów, naczyń, narzędzi, roślin. Wykonamy odpowiednio podłoże, omówimy każdy etap pracy czego efektem będzie własnoręcznie stworzona biosfera pod okiem eksperta.

Program zajęć

Warsztaty składają się z dwóch części, teoretycznej oraz praktycznej. W części teoretycznej dowiemy się o różnych ciekawych i mało znanych technikach uprawy roślin w szklanych naczyniach. Poznamy tajniki uprawy oraz prześledzimy etapy powstawania ekosystemów zamkniętych w szkle. Porozmawiamy o roślinach tropikalnych, ale również o tych rodzimych.
W części praktycznej skorzystamy z przygotowanych materiałów takich jak: narzędzia, rośliny, naczynia, podłoże, detale dekoracyjne oraz wszystkie inne elementy niezbędne do stworzenia własnego lasu zamkniętego w szkle. Każdy z etapów dokładnie omówimy, aby finalnie wyczarować swój własny ogród zamknięty w szkle.

Cena i czas trwania

1 spotkanie,  2 godziny  – 150 zł
wszystkie materiały w cenie

 

Zapisy oraz szczegółowe informacje tutaj:

https://www.sztukarnia.pl/zapisy/warsztaty/172-warsztaty-tworzenia-lasow-zamknietych-w-szkle

 


Loading Facebook Comments ...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *