KOKEDAMA

KOKEDAMA


Charakterystyka

Warsztaty „Kokedama” kierowane są do wszystkich, którzy chcą poznać tajniki tworzenia oryginalnych wiszących aranżacji. Ta nietypowa technika uprawy roślin w kulach wypełnionych odpowiednim podłożem oraz mchem wywodzi się z Japonii i jest ciekawą alternatywą do tradycyjnej pojemnikowej uprawy roślin. Podczas warsztatów każdy z uczestników pozna tajniki, jak odpowiednio dobrać materiały, rośliny oraz jak od strony technicznej wykonać swoją zieloną kule . Dowiemy się, jak pielęgnować wiszącą kompozycję aby cieszyć się nią przez lata. Uczestnicy warsztatów wykonają dwie aranżacje roślinne.

Program zajęć

Warsztaty składają się z dwóch części, teoretycznej oraz praktycznej. W części teoretycznej dowiemy się o różnych ciekawych i mało znanych Japońskich technikach uprawy roślin w pojemnikach. Poznamy tajniki uprawy oraz prześledzimy etapy powstawania wiszących roślinnych kompozycji. Dowiemy się jak odpowiednio przygotować podłoże do tego typu aranżacji. Poznamy gatunki roślin, które są idealne do stworzenia kokedamy oraz takie, których lepiej unikać. Prześledzimy technikę tworzenia kokedamy krok po kroku oraz poznamy szczegółowe zasady pielęgnacji kompozycji.

W części praktycznej skorzystamy z materiałów takich jak: odpowiednio przygotowane podłoże, rośliny, mech, sznury. Każdy z uczestników wykona dwie aranżacje, jedną większą oraz drugą mniejszą.

Warsztaty odbywają się w w dwóch lokalizacjach .

ŻOLIHOUSE

SZTUKARNIA


TERMINY


ŻOLIHOUSE

Rydygiera 9B 01-793 Warszawa

24 październik (sobota) – godzina 12.00 – 14.00

Wolne miejsca : WOLNE MIEJSCA

ZAPISZ SIĘ 

( zapisując się proszę podać, numer telefonu,  termin oraz godzinę warsztatu )

Jeśli nie dostaniesz odpowiedzi w ciągu 24H proszę sprawdzić skrzynkę „spam” lub dzwonić pod numer 508835139

Jeśli  ten termin Ci nie pasuje, napisz do mnie.


CENA I CZAS TRWANIA


1 spotkanie – 2 h
wszystkie materiały w cenie kursu
Koszt: 180 zł – dwie kompozycje do wykonania w cenie (zdjęcia poniżej)