STORCZYKI

STORCZYKI


Charakterystyka

Warsztaty kierowane są do wszystkich, którzy chcą poznać tajniki tworzenia kompozycji storczykowych w naczyniach. To doskonała propozycja dla osób, które chcą nauczyć się opieki nad roślinami. Podczas naszego spotkania dowiecie się, jak własnoręcznie wykonać piękną żywą kwitnącą ozdobę. Porozmawiamy jak odpowiednio wykonać kompozycję, aby cieszył nasze oczy. Nauczymy się odpowiednio dobierać rośliny, podłoże oraz inne elementy.

Program zajęć

Warsztaty składają się z dwóch części, teoretycznej oraz praktycznej. W części teoretycznej dowiemy się o różnych ciekawych i mało znanych technikach uprawy roślin w szklanych naczyniach. Odpowiemy sobie na pytania: jak uprawiać storczyki, jak łączyć je z innymi roślinami, jak sprawić, by kompozycja w naczyniu jak najdłużej cieszyła nas swoim pięknem.
W części praktycznej skorzystamy z przygotowanych materiałów takich jak: rośliny, narzędzia, naczynia, podłoże, detale dekoracyjne oraz wszystkie inne elementy niezbędne do stworzenia własnej kompozycji. Każdy z etapów dokładnie omówimy, aby finalnie wyczarować swój własny storczykowy ogród.

Materiał roślinny

Materiałem roślinnym wykorzystywanym podczas warsztatów będą orchidee, fittonie i inne.
Kompozycje zamkniemy w słojach o wysokości ok. 45 cm

Warsztaty odbywają się w  Polskiej Akademii Nauk Ogród Botaniczny – ul. Prawdziwka 2. W  salach budynku Centrum Edukacji Ekologicznej.


TERMINY


15 luty  (sobota ) – godzina 11.30 – 13.30

15 marca  (niedziela ) – godzina 13.00 – 15.00

Wolne miejsca : WOLNE MIEJSCA  

ZAPISZ SIĘ 

( zapisując się proszę podać, numer telefonu,  termin oraz godzinę warsztatu)

Jeśli nie dostaniesz odpowiedzi w ciągu 24H proszę sprawdzić skrzynkę „spam” lub dzwonić pod numer 508835139

Jeśli  ten termin Ci nie pasuje, napisz do mnie.


CENA I CZAS TRWANIA


1 spotkanie – 2 h
wszystkie materiały w cenie kursu
Koszt: 200 zł – kompozycja w naczyniu 45 cm  (zdjęcia poniżej)