Aktualności

Dlaczego warto otaczać się roślinami?

11 grudnia 2017


Całe to ZIELONE  szaleństwo zaczyna się na pograniczu komórkowym i jest zawarte w plastydach a dokładniej w otoczonych podwójną błoną komórkową chloroplastach.  Nie od dziś wiadomo, że rośliny mają na nas bardzo pozytywny wpływ.  Nie tylko z względu na tlen, którym przy okazji dzielą się z nami ale przede wszystkim pozytywnie wpływają na nasze samopoczucie. Otaczanie się roślinami oddziałuje pozytywnienie na nasze zdrowie psychiczne, odprężenie oraz poczucie bezpieczeństwa. Wiele roślin posiada właściwości oczyszczające, to dodatkowo pozytywnie wpływa na jakość powietrza w naszych pomieszczeniach.

 Okazuje się, że rośliny przyczyniają się również do kształtowania naszej systematyczności oraz dokładności, ponieważ procesy uprawowe oraz pielęgnacyjne  z nimi związane  kształtują w nas te cechy. To one podnoszą nasze odczucia estetyczne oraz formują w nas procesy poznawcze. Dzięki, którym zdobywamy umiejętność obserwacji, ustalania wniosków o raz porównywania.

Jakiś czas temu natrafiłam na miejsce inspiracji gdzie, każdy z nas może stać się częścią „Zielonej Rodziny”.  Polish Jungle  to miejsce, które gorąco Wam polecam! To największa społeczność miłośników roślin w Polsce.  Ideą tego przedsięwzięcia jest ukazanie naszej pasji, jak   bardzo lubimy nasze rośliny oraz jak znaczący wpływ mają one na nasze codzienne życie. To co najbardziej urzekło mnie w tym projekcie, to myśl, że społeczność tą tworzymy my sami.

Wymiana informacji, roślinne porady oraz inspiracje to tylko  część rzeczy, które towarzyszą tej ogromnej grupie.

Polish Jungle posiada konto na instagramie tutaj   gdzie możecie podziwiać jak Polacy faktycznie szaleją na punkcie roślin!  Jeśli tak jak ja kochacie rośliny , koniecznie zajrzyjcie do Polish Jungle !

Sami twórcy piszą o swoim projekcie tak
Polska kocha rośliny i chcemy to pokazać światu. Tworzymy największą polską społeczność miłośników roślin.

 

Moje ogrody również dołączyły do wielkiej społeczności Polish Jungle 🙂
Dajcie znać co myślicie o takich miejscach, a może macie już podobne?
Koniecznie podzielcie się tą informacją !

Wspieram i popieram takie akcje a Was gorąco zapraszam do tej społeczności.
W Nas Zielona Siła !

 

MadeleineOrchid

 

 


Loading Facebook Comments ...

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *